5 powodów, dlaczego warto wybrać sztuczną choinkę na święta

15 grudnia, 2022

5 powodów, dlaczego warto wybrać

sztuczną choinkę na święta

5 powodów, dlaczego warto wybrać

sztuczną choinkę na święta

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie wybierają sztuczne choinki na święta. Oto kilka z nich:

1. Trwałość:

Sztuczne choinki są trwałe i mogą służyć przez wiele lat. Nie trzeba martwić się o to, że drzewko straci igły lub zwiększy ryzyko pożaru, co może być problemem w przypadku żywych choinek.

Dlaczego warto?

Pomimo wyższej początkowej inwestycji w sztuczną choinkę, długoterminowo może być tańsza niż coroczny zakup żywej choinki.

2. Bez nieproszonych gości:

Wybierając sztuczną choinkę, nie ma obawy o alergie związane z pyłkami drzew, a także unika się potencjalnych problemów z insektami lub innymi szkodnikami, które czasami pojawiają się w żywych choinkach. Warto wspomnieć, że choinki z Decorland, nawet te z elementami z naturalnego drewna dzięki zabiegowi fumigacji również nie mają w sobie „pełzających niespodzianek”.

Dlaczego warto?

W obecnych czasach alergie to jedna z najczęstszych przypadłości milionów ludzi na całym świecie. Dla wielu z nich sztuczna choinka to jedyna opcja, aby spędzić święta w dobrej kondycji zdrowotnej.

3. Ochrona środowiska:

Produkcja sztucznych choinek jest jednorazowym procesem, który nie prowadzi do masowego wycinania drzew, aby każdego roku w domu pojawiła się świeża choinka, która po kilku tygodniach stanie się odpadem. To może pomóc w ochronie środowiska naturalnego.

Dlaczego warto?

Pamiętajmy o tym, że naturalne drzewo, zanim dorośnie do pożądanego rozmiaru, potrzebuje od kilku do kilkunastu lat. Każde wycięte drzewo to strata dla ekosystemu, dla innych roślin i zwierząt. Jeśli już wycinać drzewa, to tylko te pochodzące ze zrównoważonych hodowli i opatrzone certyfikatem FSC, który to poświadcza. Dlatego my pozyskujemy drewno właśnie z tym certyfikatem i stawiamy przede wszystkim na sztuczne choinki.

4. Wygoda:

Sztuczne choinki są zazwyczaj łatwiejsze do przechowywania, ponieważ można je złożyć i schować na kolejny rok, co jest praktyczne i oszczędza miejsce. Ma to znaczenie zwłaszcza w mieszkaniach, gdzie ilość miejsca jest z reguły mocno ograniczona.

Dlaczego warto?

Posiadając sztuczną choinkę możemy ją po prostu wyjąć z szafy, pawlacza czy piwnicy i w ciągu kwadransa mieć rozłożona w salonie. Bez dojazdu do szkółek leśnych, bazarów i stania w kolejce.

5. Bezpieczeństwo:

Sztuczne choinki nie wysychają, co zmniejsza ryzyko pożaru, szczególnie jeśli zapomnisz o wyłączeniu światełek choinkowych.

Dlaczego warto?

Bezpieczeństwo jest wartością, z którą się nie dyskutuje. Warto wybrać sztuczne choinki, zwłaszcza te, które wykonane są z materiałów trudnopalnych. Na przykład takie, które oferuje Decorland 😊

Warto pamiętać, że wybór między sztuczną a żywą choinką jest kwestią osobistą. My zachęcamy do wyboru choinek sztucznych z naszej oferty, ponieważ prezentują się ona jak naturalne drzewka i są łatwe w przechowywaniu oraz bezpieczne.

Katalog produktowy

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Zostaw dane firmy oraz maila, a my odeślemy pelną ofertę firmy Decorland.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Decorland Maciej Lipiński, Gliszcz 5, 86-014 Gliszcz, w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.